Najczęściej zadawane pytania

Nawiewniki możemy wykonać w dowolnym kolorze z palety RAL w macie, połysku bądź strukturze. Wszystkie nawiewniki naszybowe i naramowe w magazynie posiadamy w stanie surowym i lakierujemy pod zamówienia.  Dwukolor jest oczywiście możliwy. Nie ma to wpływu na cenę.

Nawiewnik składa się z rdzenia aluminiowego oraz końcówek z tworzywa. Standardowo końcówki występują w kolorach białym i czarnym, a w przypadku nawiewników naramowych również w kolorze antracytowym. W przypadku nawiewników naszybowych jedna końcówka obejmuje część wewnętrzną i zewnątrzną, istnieje możliość pomalowania końcówki całej lub tylko połowy na dowolny kolor. W przypadku nawiewników naramowych mamy 4 końcówki – 2 zewnętrzne: lewa i prawa oraz 2 wewnętrzne lewa plus prawa.

Minimalna długość nawiewników to ok 200mm. Nawiewniki naszybowe mają gwarancję do 2500mm, a nowy nawiewnik Variavent do 3000mm. Nawiewniki naramowe w jednym odcinku mogą być o długości 6000mm, ale istnieje możliwość również dłuższych nawiewników połączonych ze sobą.  

Nawiewniki naszybowe występują do pakietów 24,28,32,36,40 i 44mm.

Minimalny zakres to 50mm, a maksymalny 350mm.

Wyróżniamy trzy sposoby sterowania-końcówka z przełącznikiem, sznurek bądź pręt/cięgno. Metrowe pręty (rod 134) białe lub czarne mamy dostępne w magazynie. Inne długości i kolory dostępne są pod zamówienie.

W nagłych przypadkach możliwa jest relizacja “od ręki” bądź w 24h, jednak aby zoptymalizować procesy produkcji, zaczynając od ścianania po lakierowanie standardowo przyjmujemy 10 dni roboczych.

W magazynie mamy polakierowane nawiewniki:

Invisivent: anoda naturalna,  biały i czarny

TC 60/24: białe, białe/antracyt, kremowe

THM 90: anoda, THM 90/24 biały

AR 75 do pakietów 24 i 44mm-biały

Do wszystkich rodzajów stolarki okiennej i drzwiowej. Doskonale sprawdzą się w konstrukcjach aluminiowych, pvc oraz drewnianych. Zapraszamy do współpracy wszystkich producentów okien i drzwi.

Parametry akustyczne w stolarce okiennej  określają odpowienie normy. 

Nawiewniki naramowe, zarówno z grupy Invisivent Comfort jak też Invisivent Air izolują akustycznie.

Izolacja akustyczna ma szczególne znaczenie wewnątrz i chroni przed uciążliwym wpływem hałasu na zdrowie oraz na komfort funkcjonowania.

W zależności od modelu i oczekiwanego poziomu tłumienia możemy wybrać :

Invisivent Air Light 31(-1,-2)dB  

Invisivent Air Basic 34(0,-1)dB  

Invisivent Air High 40(0,-2)dB  

Invisivent Comfort Basic 35(-1,-2)dB  

Invisivent Comfort High 39(0,-2)dB  

Invisivent Comfort Ultra 42(0,-2)dB  

(podane wartości w pozycji otwartej).

Tak, do instytucji publicznych typu szkoły i szpitale w ofercie mamy nawiewnik naramowy Invisivent UT. Jego przepustowość jest dwa razy większa niż standardowego nawiewnika Invisivent Air Light.

Systemy wentylacji naramowej zarówno invisivent AIR oraz Comfort mogą być wyposażone w specjalny okapnik High Rise. Jest to idealne rozwiązanie w miejscach narażonych na najbardziej ekstremalne warunki pogodowe, takie jak  sile podmuchy wiatru z deszczem, na przykład w wieżowcach lub budynkach położonych na wybrzeżu.

Minimalne wymiary kraty typ 411 – montaż w murze oraz kraty typ 414 – montaż w pakiecie szybowym: to 130x130mm

Maksymalny wymiar kraty typ 411 i  414: to 6m2, czyli np wymiar 4000mmx1500mm, lub 3000mmx2000mm.

Krata montowana zamiast pakietu szybowego typ 414 występuje o gr. 24,28 i 32mm

W sprawie konserwacji prosimy o kontakt